V Hrastniku bodo gradili nova parkirišča

Parkirna mesta so tudi v Hrastniku že nekaj časa problem. Ta je še posebej izrazit v stanovanjskih naseljih, kjer iskanje prostih parkirnih mest zaradi vse več avtomobilov  stanovalcem povzroča nemalo težav. Občina je zato pristopila k iskanju možnih rešitev.
Kaj je bilo realiziranega na tem področju doslej?
Občina je v preteklih mesecih uspešno pridobila dve parceli v naselju Novi log A, B, C, D, E, na katerih bo uredila nova parkirna mesta. Prva parcela je ob stanovanjskem bloku Novi log 19 E, kjer se bodo dela pričela že v poletnih mesecih, novih 12 asfaltiranih parkirišč bo tako na voljo že septembra. Vrednost investicije je ocenjena na 70 tisoč evrov.

V sklopu zamenjave parcel s podjetjem Rudis je Občina pridobila tudi parcelo nad zgornjimi stanovanjskimi bloki (Novi log A, B), kjer so v prvi fazi najprej predvidena rušilnna dela obstoječih starih objektov, v drugi fazi pa bo sledila izgradnja novega parkirišča.
V predelu pri blokih Novi log 7 A, B (ulica »Montigny«) je Občina odkupila parcelo s starim objektom in v proračunu že zagotovila sredstva v višini 15 tisoč evrov za rušenje objekta, po rušenje pa bo izdelana projektna dokumentacija za nova parkirišča.
Ob preurejanju prometnega režima v centru Dola pri Hrastniku bodo porušili odkupljeno stanovanjsko hišo in uredili nujne dovoze zaradi dostave v poslovne lokale in zagotovili možnost parkiranja za uporabnike in stanovalce objekta Trg borce NOB 2.  

Foto: Občina Hrastnik