Tudi Zagorjani s specialne olimpijade prinesli zlato

Na 16. svetovnih igrah specialne olimpijade v Berlinu so sodelovali tudi slovenski športniki. V konkurenci več kot 7000 športnikov iz 176 držav, ki so tekmovali v 26 športih, je slovenska reprezentanca v atletiki, balinanju, plavanju, kolesarstvu, namiznem tenisu, judu in nogometu osvojila skupno 18 kolajn. Naši reprezentanti so odličja osvojili v vseh športnih panogah, v katerih so se pomerili na olimpijadi. Za veliko veselja so poskrbeli nogometaši, ki so v polfinalu z 10:1 porazili Indijo, v finalu pa so bili s 6:1 boljši od Nemcev. Za Slovenijo so v nogometu tekmovali tudi Mitja Čamer, Peter Lenart in Dejan Antolič iz VDC Zasavje.

Zasavskim dobitnikom zlatih medalj so v domačem Zagorju na VDC pripravili navdušen sprejem z baklami, transparenti, rdečo preprogo in navijači. Osebno čestitati sta jim prišla tudi zagorski župan Matjaž Švagan in aktualna miss Slovenija Vida Milivojša.
»Noro je bilo. Nepozabnih 14 dni smo preživeli v Berlinu. Niti sanjati nismo mogli,  kako je to lahko lepo. Cela ekipa je bila borbena, vsi so nas podpirali, tudi domači, cela Slovenija je navijala za nas. Veseli smo, ker nam je uspelo. Turnir je bil težak, tudi vroče je bilo, a smo uspeli,« je v imenu sotekmovalcev uspeh pokomentiral Peter Lenart.

V Berlinu je zagorsko nogometno ekipo spremljal trener Domen Pociecha. Nekdanji sankač, ki je tudi sam tekmoval v tujini, danes trenira nogometaše v VDC. »Trenerji smo naredili svoje, potem pa še tekmovalke in tekmovalci. V naši nogometni ekipi smo tudi odlično opravili svoje delo: vsi igralci, razen vratarja, so dosegli gol. Naš vratar pa se je izkazal tako, da na več tekmah ni prejel gola,« pravi. Posebno poglavje na njegovi športni poti je tudi trenerska funkcija v čisto drugem športu, kot ga je treniral sam. »Kot športnik si odvisen sam od sebe, bil sem tudi v individualnem športu, pri treningu ekipe pa je poseben čar v tem, da ekipni duh narediš. Vesel sem, da nam je uspelo to, ker so fantje res bili povezani. Kljub temu pa bi rekel, da trenerska funkcija ni tako lahka, kot izgleda. Po koncu treninga denimo gre športnik na počitek, trenerji smo se pa dobili, premlevali taktike, razmišljali o strategijah in podobno. Urnik je 24-urni za trenerja, kot športnik moraš pa počivati,«.

Zagorskim članom zmagovalne nogometne ekipe je v Zagorje prišla čestitati tudi aktualna slovenska miss Vida Milivojša. »Spremljam jih že od samega začetka. Z VDC tudi sam projekt Miss Slovenije sodeluje že nekaj let. Sama jih vedno podprem, za tele naše zlate nogometaše sem tudi navijala v času olimpijade. Njihov uspeh ni pomemben dogodek in velik uspeh samo zanje ali za VDC ampak za celotno Slovenijo. Tisto, kar sem jim rekla, da je najpomembneje in kar si bodo najbolj zapomnili čez deset let ni le sama zmaga, ampak da so dali vse od sebe,« nam je povedala. Fantje so se čestitk aktualne uradno najlepše Slovenke zelo razveselili. »Trinajst fantov nas je bilo, 14 dni smo bili tudi v nekakšni karanteni, tako da kaj mislite, kako smo se počutili ob njeni čestitki? Super!« je še povedal Pociecha.

Navdušenja nad zagorsko ekipo tudi župan ni skrival. Med drugim je domače člane olimpijske reprezentance povabil tudi na kosilo z indijsko hrano, saj so premagali tudi indijsko ekipo.

Foto: VDC Zagorje