Pri prehodih za pešce pri občinski upravi in pri parku kulture v Trbovljah bo danes zvečer potekala akcija osveščanja pešcev v prometu. Med 19. in 20. uro bodo predstavniki Policije in ZŠAM delili odsevne trakove in zloženke ter opozarjali na pomen vidljivosti pešcev v prometu.
Občina Trbovlje in Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Trbovlje se v letošnjem letu pridružujeta nacionalni akciji Pešec, ki bo v Trbovljah potekala v sklopu dveh aktivnosti ozaveščanja o varnosti v prometu.
Med glavne vzroke prometnih nesreč z udeležbo pešcev spadajo neupoštevanje in odvzem prednosti, neprilagojena vožnja voznikov in nepravilnosti pešca. Obenem pa je zaskrbljujoče dejstvo, da med najbolj ogroženo starostno skupino spadajo prav starejši. S tem namenom bodo v teh dneh vsi trboveljski četrtošolci napisali pismo svojim dedkom, babicam oziroma staršem in jim vanj s svojimi besedami zapisali priporočila za večjo varnost v prometu.
Občina vabi občane, da se sprehodijo do katerega izmed prehodov in si zagotovijo odsevni trak, ki bo še posebej prav prišel v prihajajočih zimskim mesecih, ko so dnevi krajši in je zato vidljivost pešcev še toliko bolj pomembna.
Foto: ČZ
