Urgenca v Trbovljah ne bo ukinjena

Kljub sklepu Splošne bolnišnice Trbovlje o zaprtju urgentnega oddelka s 1. oktobrom zaradi nevzdržnih razmer in nezakonitega stanja oddelek ne bo zaprt. Tako so sklenili na sestanku direktorjev zasavskih zdravstvenih domov in trboveljske bolnišnice na zdravstvenem ministrstvu. Da je to edino pravilno in skladno z zakonodajo, je poudaril državni sekretar Denis Kordež in dodal, da urgentni centri predstavljajo točko neprekinjenega zdravstvenega varstva. Tega pa pod nobenimi pogoji ni možno ustavljati in se lahko vedno najde rešitev. »Sklep sestanka je, da strokovni vodje Zdravstvenih domov Trbovlje, Zagorje in Hrastnik v nekaj dneh pripravijo predlog rešitve organizacije skupne nujne medicinske pomoči in dežurne službe v Zasavju,« pravi direktor ZD Trbovlje doc. dr. Denis Tomše. Ministrstvo pa bi na podlagi predlogov prilagodilo pravila in financiranje v primeru potrebe.

Kot smo na portalu poročali včeraj, so se s skupno izjavo za javnost odzvali tudi zasavski župani.
Se je pa potrebno zavedati, da gre ne glede na to, kako se bo zadeva uredila na podlagi predlogov rešitve, za prehodno rešitev. Zasavski primer ni edini tovrstni v Sloveniji in enakih ali podobnih ne more vsaka regija reševati drugače in po svoje. »V primeru, da bo predlagana rešitev dobra in sprejemljiva za vse, sam ne vidim razloga, da ne bi ostala tudi v prihodnje. Definitivno pa bo država morala na nivoju celotne Slovenije urediti enotno metodologijo za pokrivanje oziroma za organizacijo nujne medicinske pomoči in dežurne službe,« še pravi Tomše.

Foto: ČZ