Šola Tončke Čeč v novo šolsko leto s prenovljenim igriščem in učilnico na prostem

Pred novim šolskim letom trboveljsko osnovno šolo Tončke Čeč čakajo prenovitvena dela. Uredili bodo šolsko igrišče in del dovoza.
Igrišče je zelo dotrajano, zato se ureja odvodnjavanje območja, površina igrišča pa bo tlakovana in deloma asfaltirana. Hkrati bo šola bogatejša tudi za učilnico na prostem, oblikovano kot majhen amfiteater, ki bo dopolnjeval podobo igrišča.

Učilnica na prostem bo namenjena drugačnemu načinu učenja, s katerim bodo otroci v neposrednem stiku z naravo, hkrati pa bo s tem šola dobila inovativen in izkustveni prostor za učenje, ki otroke motivira, da se z večjim zanimanjem lotijo raziskovanja novih stvari. Vrednost investicije, ki jo krije Občina Trbovlje, znaša približno 47.650 evrov, dela pa bodo predvidoma zaključena do začetka novega šolskega leta.

Foto: ČZ

Zasavski podjetniški inkubator dobil evropska sredstva

Občina Trbovlje bo za vzpostavitev Zasavskega podjetniškega inkubatorja od Evropskega sklada za regionalni razvoj prejela približno 1,2 milijona evrov evropskih sredstev in še dodatnih približno 410.000 iz državnega proračuna. Namen inkubatorja je vzpostavitev ustrezne infrastrukture na območju industrijske cone in podpora zagonu, razvoju in rasti inovativnih podjetij s potencialom hitre rasti na področju storitev in fizičnih proizvodov. S tem želijo spodbuditi razvoj gospodarstva v Trbovljah.

Inkubator bo namenjen podpori mladim in prodornim podjetjem ter inovativnim posameznikom, omogočal pa bo tudi dvig števila novonastalih podjetij in povečal možnost preživetja podjetij v zgodnjih fazah razvoja. Z inkubatorjem bodo pozitivni vplivi vidni predvsem v zmanjšanju brezposelnosti in pri razvoju človeškega potenciala. Z inkubatorjem se bo omogočalo ustvarjanje novih podjemov preko zagona in delovanja podjetij, tako obstoječih kot tistih v nastajanju ali na začetku delovanja. Eden glavnih ciljev je spodbujanje regionalnega razvoja, kar je ključnega pomena za nadaljnji razvoj občine in regije.

Foto: ČZ

V trboveljski knjižnici poletni odpiralni čas

Letos Knjižnica Toneta Seliškarja Trbovlje poletni odpiralni čas uvaja šele mesec pozneje, kot je to bilo v preteklih letih in bo veljal le v mesecu avgustu.

Nov odpiralni čas se prične z današnjim dnem in bo trajal do 31. avgusta. Na ulici 1. junija bodo vrata za bralce tako odprta ob ponedeljkih in torkih od 12. do 19. ure, ob sredah, četrtkih in petkih pa od 8. do 14.
V Domu svobode pa ob ponedeljkih in torkih med 16. in 19. uro in ob petkih od 8. do 11.

Na izposojo je spet tudi prosto gradivo, ki ga je možno rezervirati tudi po elektronskem naslovu knjiznicatrb@trb.sik.si

Foto: ČZ

Na Gvidu konec za vrtičkarje?

Te dni je marsikaterega vrtičkarja v trboveljskem naselju, po domače imenovanem Gvido, v ne prav dobro voljo spravilo obvestilo Občine Trbovlje. Slednja je vsem, ki imajo tam vrtove in objekte, namreč poslala poziv, da morajo najkasneje do 20. septembra letos urediti parcele, ki jih imajo v najemu oziroma jih povrniti v prvotno stanje. V nasprotnem primeru bo za to poskrbela Občina. Natančneje povedano bo odstranitev in rušenje objektov opravljeno preko tretje osebe in na stroške imetnikov oziroma najemnikov.

Za kaj gre, kaj to pomeni, kakšni so načrti in podobno smo vprašali občinsko upravo.
»Kot je že v obvestilu, ki so ga od Občine Trbovlje dobili najemniki zemljišč zapisano, namerava Občina Trbovlje urediti in revitalizirati degradirane površine na območju nekdanjih površin RTH. Občina je v letošnjem letu od RTH d.o.o. – v likvidaciji odkupila zemljišče na Gvidu, ki je na podlagi geoloških poročil dokazano kot stabilno. Prostorsko načrtovanje oziroma urejanje prostora je v pristojnosti lokalnih skupnosti. Občina Trbovlje, kjer primernega zemljišča manjših naklonov primanjkuje, tako želi območja, ki so primerna za gradnjo oziroma uresničevanje razvojnih potreb, urediti in ponuditi občanom kot kvalitetno, urejeno bivalno okolje. Najemniki so imeli od dosedanjega lastnika v najemu zemljišča, in sicer za potrebe vrtičkov. Dovoljenja za postavitev objektov, lesenih in celo zidanih, pa v pogodbi ni bilo. Občina kot lastnik teh zemljišč pa ima seveda pravico oziroma celo dolžnost, da zemljišče, ki je v njeni lasti, uredi. Seveda si želimo območje urediti tako, da bo prav tako služilo občanom in da gremo v korak s časom. Menimo, da to ni v nobenem pogledu sporno, saj bo zemljišče urejeno v dobro vseh občank in občanov. Trenutno želimo zbrati vse potrebne podatke najemnikov, se z njimi pogovoriti o potrebni odstranitvi objektov in ureditvi površin ter dogovoriti tudi morebitne druge potrebne rešitve,« so nam odgovorili.

Za omenjene načrte nameravajo pridobiti tudi evropska sredstva.

Na Občino smo naslovili tudi vprašanja ali poziv velja le za najemnike ali tudi za lastnike zemljišč in objektov, ali bodo najemnikom ponujene nadomestne lokacije, lastnikom -nekateri imajo namreč zemljišča tudi odkupljena in lepo urejena- pa odškodnine in ali naj bi se na tem območju, na podlagi govoric, nameravalo zgraditi dva stanovanjska bloka. Odgovorov na to z Občine niso posredovali.

Foto: ČZ